Seděla na okně a sledovala hladinu jezera. Na školních pozemcích bylo dnes hodně lidí, bylo po zkouškách a  svítilo sluníčko. Jen blázen by zůstával vevnitř… Nebo ten, kdo chtěl být sám jako ona. Už jen dva dny ve škole a jede se domů. Po tváři jí stekla slza.

Za ten rok se toho tolik stalo… Harry zabil Voldemorta, ale zemřel, Ron a Parvati čekali dítě, Ginny skončila u Munga a už nikdy nebude jako dříve, navždy zůstane v ústavu nebo v domácím léčení, ale nikdy už nepozná žádného svého blízkého, o ničem z toho nebude vědět, je na tom stejně jako Nevillovi rodiče.

Nevill je živý a zdravý, jen se stálé vzpamatovává ze ztráty Luny.

Zemřelo tolik mladých lidí a ona zůstala žít, i když by nejraději zemřela, už ji to tady nebavilo, pořád viděla kolem sebe všechny umírat, ale nikdy ji nikdo nepověděl, že ji má rád, že si váží toho, co dělá. Nikdo ji už nedodával naději, že je ještě důvod proč žít. Už neměla nikoho, Ron se o ni nezajímal, Harry – její bývalá láska- je mrtvý a Ginny u Munga. Je vlastně ještě nějaký důvod, aby žila? Kdyby odešla na druhý břeh, viděla by zase rodiče a své mrtvé přátelé, byla by tam šťastnější, všude musí být lépe než tady! Uvědomila si, že se už rozhodla… Odejde, nezanechá po sobě nic, jen vzpomínku v mysli pár lidí, kteří ji budou vidět jako šprtku, která chvíli chodila se slavným Potterem. Netušili, že to díky ní našel viteály, bez její pomoci by na to nepřišel, nebyl tak bystrý, jak si mnozí mysleli. Ale měla ho ráda, chtěla mu pomáhat a nic za to nepožadovala, chtěla jen něčí lásku! To opravdu chtěla tak moc?

Rozhodně si setřela slzy, které jí stékaly po tvářích, zhluboka se nadechla a šla do sklepení. Moc lidí tam nechodí, má velmi malou pravděpodobnost, že by ji tam někdo mohl najít dříve než bude po všem. Šla nejtemnějšími chodbami  a postupovala stále hloub a hloub. Ocitla se v části sklepení, kde snad nikdo nebyl už deset let. Na zdech byly pavučiny a všude bylo dost prachu. Zalíbil se jí jeden výklenek ve zdi, kde se dalo pohodlně opřít  a z chodby tam nešlo vidět. Ano, tohle bylo to správné místo… Sedla si do výklenku a  v rámci možností se tam pohodlně uvelebila. V kapse ji zacinkaly flakónky s jedem, který ukradla profesoru Snapeovi před půl rokem, když šli hledat viteály. Ukázalo se, že Snape je nevinný, všechno bylo dohodnuto s Brumbálem a Brouskem, ředitelova smrt byla pouze nahraná. Nyní opět stojí Brumbál v čele Bradavic jako dříve.

Podívala se na lahvičku, ve které byl krvavě rudý lektvar. Měla strach, nikdy si nepomyslela, že jednou spáchá sebevraždu. Po tvářích jí stékaly slzy, vzlykala. Najednou ji opustila odvaha napít se… Ale pak si vzpomněla na všechny, které může zase vidět. Setřela si slzy a odhodlaně otevřela lahvičku. Tekutina v ní byla bez chuti a zápachu, necítila žádnou bolest, jen upadla do spánku, které se prohluboval. Temnota ji obklopovala a ona si uvědomila, že udělala děsnou hloupost! Ona chce žít a nikdo z těch, kteří jsou na druhé straně, by si nepřáli, aby tohle udělala! Teď litovala, že není na jiné chodbě, kde chodí více lidí a kde by měla větší šanci, že jí někdo najde…tady neměla šanci, že by jí někdo náhodu našel…

Snažila se s tou temnotou okolo sebe bojovat, ale nešlo to, bylo to moc těžké, nezvládne to! Najednou ale temnota začala slábnout a ona upadla do klidného snu, kde se jí zdálo o Bradavicích.

 

 

Slyšel na chodbě dívčí vzlyky, ale prvně si myslel, že se mu to jen zdá. Kdo by chodil do sklepení, zvláště když je venku tak hezky. Pak ale vzlyky utichly a šlo slyšet cinkot skla, které se rozbilo o podlahu. To ho vyprovokovalo, aby otevřel dveře a to, co uviděl, ho mírně řečeno, překvapilo. Přímo naproti jeho dveřím, ve výklenku chodby, byla zhroucená nebelvírská studentka, kterou hned poznal: Hermiona Grangerová. Ležela na zemi a na tváři měla mírný úsměv, i když měla rozmazané líčidla, musela předtím plakat. Ihned k ní přiskočil, lahvička na zemi mu byla totiž až moc podezřela. Byla sice rozbitá, ale na skle byl zbytek lektvaru, který mu prozradil, že šlo o velmi nebezpečný jed, který kdysi sám vymyslel a měl schopnost zabít během několika minut. Dávka, kterou si vzala, by porazila i slona, natož ji. Musel jí dát ihned protijed, jinak zemře.

Opatrně vzal otrávenou dívku do náruče a odnesl ji do svých komnat, kde ji položil na pohovku ke krbu, kde ještě před chvíli četl knihu. Vydal se do vedlejší místnosti, kde měl všechny protijedy. Neomylně sáhl po žluté lahvičce, která už na první pohled vypadala odporně.

Došel k Mie, která dýchala velmi měkce a sehnul se k ní. Nadzvedl jí hlavu a do úst jí vlil polovinu lahvičky. Teď nemohl dělat více, musel jen čekat, jestli protijed zabere nebo ne… a pokud se probudí, tak není jisté, jestli bude zdravá, může mít trvalé následky. Povzdychl si a přešel ke krbu, přes který se spojil s Brumbálem, který ihned přišel do jeho komnat.

„ Jak jí je?“

„ Dal jsem jí protijed, teď musíme jen čekat.“ 

„ Zklamal jsem, Severusi. Měl jsem na ni dát větší pozor. Mělo mi dojít, že smrt tolika lidí ji zasáhne  a už nemá nikoho, komu by se svěřila. Ron se na ní už ani nepodívá, přináší mu příliš mnoho vzpomínek, na které chce zapomenout. Nikdo se jí nikdy nezeptal, jak jí je a jestli něco potřebuje, měl jsem jí pomoct, ale nedokázal jsem to, zklamal jsem ji.“ Povzdychl si. Snape mlčel, nevěděl, co na to říct.

„ Zvládne to, je silná,“ pověděl po chvíli.

„ Ne, ona byla silná, ale jaká je teď? Podívej se na ni, vypadá tak křehce a unaveně.“ Ještě chvíli si povídali, ale poté Brumbál odešel. Nařídil profesorovi lektvarů, aby si u sebe dívku nechal a postaral se o ní, na ošetřovně by rozhodně neměla klid.

17.06.2008 17:08:59
ginerdefarell

Pokud ještě někdo chodí na tyhle stránky... Jste rádi, že se opět vracím k psaní?

Ano (195 | 98%)
Ne (4 | 2%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one