Ráno bylo hektické, ani jednomu se nechtělo vstávat, bylo jim příjemně. Teprve ve tři čtvrtě na osm se vyhrabali z postele a tak měli co dělat, aby se oba stihli umýt, převléct a dojít na vyučování. Ani jeden z nich nešel na snídani, neměli na to čas.

Lena to jen tak tak stihla na přeměňování, McGonagallová přišla chvíli po ní. Prohlédla si své studenty a začala vykládat novou látku o přeměňování neživých věcí v živé. Bylo to podstatně složitější než dosud probírané učivo, ale s velkou dávkou soustředěnosti a s pochopením podstaty kouzla se to dalo zvládnout. Konečně zazvonilo, hodina skončila. Nyní měli dvě hodiny formulí a potom ještě bylinkářství s Nebelvírem. Bohužel taky dvouhodinovka.

Jen co vyšla ze třídy, vrhly se na ni snad všechny holky z pokoje. Ty z Mrzimoru nezůstaly pozadu, hltaly každé slovo, které bylo řečeno.

" Povídej, jaký byl?" Zeptala se jedna Mrzimorka. Lena se na ni udiveně podívala. Nikdy si nepomyslela, že tohle budou chtít vědět, vždyť tohle byla soukromá věc, kterou rozhodně nebude prohlašovat po celé škole. Vždyť s tou holkou prohodila za celé studium jen pár věty typu: Máš úkol? Jak zní formule? A teď by jí měla povídat o svém sexuálním životě? Ani za nic!

Konečně se zmohla na odpověď, všechny ji napjatě poslouchaly, nechtěly, aby jim uniklo nějaké slovíčko, které by mohlo být podstatné.

" Víš, Jane, do toho ti nic není. Nemyslíš, že je pouze moje věc, jak jsem strávila SVOU svatební noc?" Byla opravdu vytočená. Dívka si odfrkla.

" Pochybuji, že se vůbec na něco zmohl, Netopýr." Chtěla se otočit, ale Lena ji chytila, tvářila se opravdu výhružně, z očí jí sršely blesky. Takhle naštvanou ji ještě nikdo neviděl, byla to vždycky ta klidná holka, která se moc neprojevuje.

" Nikdy, rozumíš, nikdy, neurážej mého manžela! Nemuselo by to totiž dobře dopadnout…" Poté ji pustila jako by byla něco špinavého a rozešla se směrem k učebně formulí. Nikdo ji již nenásledoval, nechaly jí být. Její nejlepší kamarádky se za ní zmateně dívaly, netušily, co to do ní vjelo! Takhle se nikdy nechovala… Nerozešly se za ní a nezeptaly se jí, co se děje. Měly ji rády, to ano, ale najednou mezi nimi byla neviditelná bariéra, která jim nedovolovala jít k ní blíže a zase si s ní nezávazně popovídat jako včera. Před hodinou přeměňování se všechno zdálo být ještě normální, ale teď, když bránila svého muže, něco se změnilo. Netušily co, ale cítily, že už to nikdy nebude jako dříve, Lena je teď již v jiném světě, příliš brzy musela opustit dětství a dospívání! Příliš brzy se musela stát dospělou, nezávislou ženou, která se umí postarat o sebe, rodinu a domácnost…

Lena byla vytočená na nejvyšší míru. Studenti, které potkávala, se jí vyhýbali obloukem. Pochybovala, že by to bylo jen tím, že je naštvaná. Hrozně ji vytočilo, jak se všichni chovají! To nemůžou být normální? Vždyť si vzala normálního chlapa, i když to byl profesor. A oni dělají jako by si vzala samotného Pána zla! Vždyť Severus je na straně Brumbála, špehoval pro něj, riskoval svůj život, aby zachránil životy ostatních… Málem zemřel, ale oni to nechápou!

Zklamaně došla k učebně formulí, sedla si do první lavice k oknu a čekala na příchod profesora. Nečekala, že si k ní někdo přisedne, i když v to v hlouby duše doufala.

Pokud myslela, že to horší být nemůžu, tak se mýlila. Dvouhodinovka bylinkářství s Nebelvírem byla horší než ta nejhorší noční můra. Mladí Nebelvírové jí dělali naschvály kde se dalo. Kvůli nim skončila na ošetřovně s popálenou rukou. Madam Pomfreyová se na nic neptala, bylo jí jasné už včera, že to ve škole nebude mít jednoduché. Věděla, jak dokáží být děti kruté, hlavně se bála Zmijozelu. Ten ji zničí, psychicky ji bude týrat na každém kroku. A dívka má pouze dvě možnosti: může se tomu poddat a stát se z ní troska a nebo může bojovat…

Lena šla po škole do knihovny, už ji ani nepřekvapilo, že se jí všichni vyhýbali a tiše si šeptali. Největší paradox byl, že místo toho, aby si připadali trapně oni, cítila se blbě ona. Psychicky to nakonec nevydržela, půjčila si pár nezbytně důležitých knih a odešla do sklepení, kde doufala, že bude mít klid. To se ale mýlila, ve Vstupní síni se totiž objevil Lucius Malfoy v doprovodu ministra kouzel, Korneliuse Popletala. Lena zbledla, netušila, jak se má zachovat. Jejímu strýci se zlostně zalesklo v očích, tušila, že tohle bude zlé, až se dozví, že se včera vdala.

" Dobrý den, pane ministře, strýčku," pozdravila je oba vychovaně. Ministr se přívětivě usmál, Lucius si zachoval svou ledovou masku.

" Vám také, slečno. Jdeme tady právě kvůli vám. Tady pan Malfoy si vás vezme k sobě, teď, když jsou vaši rodiče po smrti,musí se o vás postarat. A tak se rozhodl, že vám pořídí soukromého učitele, takže Bradavice přestanete navštěvovat. Měla by jste se jít sbalit, slečno, za chvíli půjdete."

" Je mi líto, pane ministře, ale nikam nepůjdu." Usmála se mile. " Před smrtí rodičů jsem dostala povolení k sňatku s kýmkoliv, koho budu milovat, takže podle zákona jsem se včera vdala. Takže pan Malfoy na mě nemá žádné právo, jsem nyní plnoletá a k tomu vdaná žena." Pronesla s ledovým klidem. Tvářila se odhodlaně, její záda byla rovná. Vyzývavě hleděla svému strýci do očí a čekala, jak zareaguje.

" Kdo vás oddával? Sňatek určitě není legální." Usykl vztekle.

" Je mi líto, ale oddával nás profesor Brumbál, který má toto povolení již mnoho let, ale nikdy jej nevyužíval."

" A kdo je váš manžel?" Zajímalo ministra.

" Severus Snape." Oznámila hrdě. Oba se na ni překvapeně podívali. Čekali by kohokoliv, ale Snapea rozhodně ne. Lena se celkem dobře bavila, bylo zábavné vidět překvapeného Malfoye… To víte, to se nevidí každý den. Brzy se ale bavit přestala.

" Žádám udělat test, který by prokázal, jestli Snapea miluje nebo ne. Pokud ne, tak by byl sňatek neplatný." Pronesl Smrtijed. Lena zbledla. Věděla, že pokud testem neprojde, tak její muž zemře a ona bude muset jít s Malfoyem. Doufala, že její zamilovanost bude stačit…

17.06.2008 17:20:21
ginerdefarell

Pokud ještě někdo chodí na tyhle stránky... Jste rádi, že se opět vracím k psaní?

Ano (218 | 97%)
Ne (6 | 3%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one