" Dobře," souhlasil ihned ministr s testem, nerad by si proti sobě poštval svého sponzora, jeho dary ministerstvu, zvláště pak jemu, by jistě přestaly, což rozhodně nechtěl, ministerstvo by přišlo o peníze, které velmi potřebovalo. Zvláštně on sám pár galeonů potřeboval, dal se do přestavby svého dmku, mínil z něj udělat menší zámeček. " Test můžeme provést ihned, stačí, když vám dáme pár kapek séra lásky." Vytahoval ministr křišťálovou lahvičku s čirou tekutinou. Lena kývla.

" Test podstoupím pod podmínkou, že u testu bude profesor Brumbál a můj manžel." Pronesla rozhodně. Ministr nic nenamítal, ale Malfoy byl nebyl nadšený, tohle mu kazilo plány. Již svému pánovi slíbil, že mu tu malou děvku přivede jako dalšího adepta na nejvěrnějšího smrtijeda… A teď nastaly komplikace. Jen doufal, že ho opravdu nemiluje, to by se nedožil ani zítřka, jeho Pán by si ho našel a chladnokrevně zabil. Ale prvně by jej mučil, což bylo snad ještě horší než smrt…

Šli do ředitelny, kde Brumbál právě vyřizoval korespondenci. Když viděl sestavu, která po zaklepání vstoupila, bylo mu hned jasné, o co jde.

" Vítejte," pozdravil je a nabídl jim místo k posazení. Sám hodil do krbu letax a zavolal svého učitele lektvarů, který se za chvíli vynořil z krbu. Upjatě pozdravil a posadil se ke své ženě, kterou políbil na tvář a stiskl jí ruku, aby jí dodal odvahy. Tušil, co Malfoy vymyslel. Nevadilo mu, že možná zemře, naopak, bylo by to pro něj svým způsobem vysvobození, ale bylo mu líto Leny…

" Jistě víte. o co jde, pane Snape," začal ministr pomalu. Profesor lektvarů kývl, nedal na sobě znát žádnou nervozitu nebo jiný pocit, všechno pečlivě skrýval za svou ledovou maskou.

" Můžeme začít?" Zeptal se Lucius netrpělivě. Nikdo neprotestoval. Ministr podal sérum řediteli, který měl klást otázky. Brumbál se tvářil vážně, ale na Lenu se mírně usmál.

" Jeden lok bude stačit," podal ji lahvičku a čekal, až tekutinu polkne. Poté několikrát mávl hůlkou a něco v latině tiše šeptal. Lenu překvapilo, že vnímá dobře všechno, co se děje okolo ní. Vždycky si myslela, že po tom blivajzu, co vypila a tomhle kouzlu věrnosti, se člověk cítí omámený. Pak se na to bude muset zeptat Severuse, pokud to přežijí oba ve zdraví.

" Jak se jmenujete?" Dal ji kontrolní otázku, zda všechno funguje jak má.

" Lena Marika Snapeová," odpověděla ihned a kolem ní se rozzářila červená aura. Brumbál se spokojeně usmál a položil jí další otázku.

" Milujete svého manžela?"

" Ano," odvětila okamžitě, nezaváhala a rozzářila se zase rudě Najednou ale položil otázku Malfoy.

" Brala sis Snapea z lásky?" Byl napnutý jako struna, zvláště potom, co se nic nedělo… Lena seděla na židli a nevěděla, co se stane. Milovala ho, to ano, ale brala si ho hlavně proto, aby přežila a nemusela k Malfoyovi… Byla tak nerozhodná, tím zaříkáním byla nucena nad tím přemýšlet…

Mysleli si, že sérum již nepůsobí, když se okolo Leny rozzářila aura…

17.06.2008 17:20:47
ginerdefarell

Pokud ještě někdo chodí na tyhle stránky... Jste rádi, že se opět vracím k psaní?

Ano (218 | 97%)
Ne (6 | 3%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one