Aura byla jiná než ty předešlé, skládala se z více barev - z černé, rudé a tmavě modré. V místnosti se rozhostilo ticho.

" Co to znamená?" Zajímalo Popletala, který o tomhle ještě nikdy nečetl.

" To znamená, že slečna půjde se mnou. To manželství je neplatné!" Ozval se ihned Malfoy, v očích mu vítězně blýsklo. Vyhrál a to ho hřálo u srdce. Jen ho zklamalo, že jeho úhlavní nepřítel není mrtvý. Trocha lásky v tom sňatku přeci jen byla, takže nezemřel… Škoda, ale nic přeci nemůže mít najednou, trpělivost růže přináší… Brumbál se snažil protestovat.

" Zářila i rudá aura, takže ho milovala, když si ho brala." Snažil se Lenu v Bradavicích udržet. Snape byl hluboce zamyšlený, přemýšlel o všem, co se dnes dozvěděl.

" Ano, ale ta černá a modrá mluví za vše, bylo jí mnohem více, rudé barvy bylo příliš málo jako přesvědčivý důkaz. Takže sňatek je neplatný, Brumbále. Udivuje mě, že to nevíte," posměšně se na něj podíval.

" Jdeme," otočil se na svou novou svěřenkyni a postrčil ji ke dveřím. Ještě mírně kývl hlavou směrem k Brumbálovi a odcházel ven z místnosti. Lena za ním šla jako ovce na porážku.

" Neboj se, Leno, najdu tě," poslal Snape své bývalé ženě myšlenku. Podívala se na něj se strachem v očích, bála se toho, co přijde. Ale byla rozhodnutá nevzdát se a čekat, dokud ji nenajde. Popletal se také ještě rozloučil, byl rád, že něco Brumbálovi konečně nevyšlo.

Po odchodu z ředitelny se Brumbál unaveně posadil do svého křesla.

" Víš, kde by ji mohl Lucius držet?" Zajímal se ředitel. Jeho podřízený zavrtěl hlavou.

" Ne, pochybuji, že by ji držel na místě, které znám, bylo by to příliš riskantní. Možná ji už dnes zavede k Pánovi zla, byl dost nervózní." Zamyslel se nad aristokratovým chováním. Znal ho již dlouho a poznal, kdy se něco děje, i když nikdo si třeba ničeho nevšiml.

" V tom případě musíme jednat rychle, podíváš se po ní nenápadně v soukromých sídlech Malfoů?"

" Ano, i když pochybuji, že tam bude. Zkusím zajít na Obrtlou, třeba tam někdo něco vědět bude. Musíme jí pomoct, Brumbále." Vážně na něj pohlédl, v očích se mu po velmi dlouhé době ukázaly emoce, které vždy tak pečlivě skrýval.

" Ano, já vím." Smutně se usmál. Myslel si, že sňatkem se všechno vyřeší, že Lena bude v bezpečí. Její rodiče nebyli v Řádu, ale velmi mu pomáhali a vždy při něm stáli. Oba měli vysoké posty na ministerstvu a již delší dobu měli pocit, že je někdo sleduje. Proto za ním přišli a žádali jej, aby dal na jejich dcerku pozor, tušili, že brzy zemřou a ona bude ve velkém nebezpečí. Povzdychl si. Měl vymyslet lepší plán a dát větší pozor při pokládání otázek.

" Jdu svolat Řád, hned se po Leně začne pátrat." Přešel k bidýlku, kde seděl jeho fénix. Pohladil ho po křídle a něco mu zašeptal. Fawkes zazpíval a poté zmizel v ohnivé kouli.

Severus vstal, chystal se jít hledat Lenu hned, dokud je nějaká šance, že najde nějaké stopy, které by mohl Lucius ve spěchu udělat.

" Dej na sebe pozor," požádal ho ředitel a nechal ho odejít. Jeho učitel lektvarů zmizel v krbu…

17.06.2008 17:21:05
ginerdefarell

Pokud ještě někdo chodí na tyhle stránky... Jste rádi, že se opět vracím k psaní?

Ano (218 | 97%)
Ne (6 | 3%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one